Цифрова економіка і шляхи її розвитку


22
131 shares, 22 points

Світ безперервно змінюється, і в останні роки все частіше доводиться чути про зростаючу роль передових технологій і інновацій в розвитку економіки. Новітні технології дозволяють збільшувати ефективність виробничих і бізнес-процесів. Традиційні підходи та методи роботи змінюються в міру проникнення новітніх технологій в усі нові галузі та сфери життєдіяльності людини.

Вплив цифрових технологій відчувається як на глобальному, так і на локальному рівні. З одного боку, цифрова економіка як сукупність нових галузей являє собою швидко зростаючу частину світової економіки в її традиційному розумінні. В останні роки розвиток нових технологій призвело до виникнення величезних ринків стільникового зв'язку, інтернет-послуг, онлайн ігрової індустрії та іншого. З іншого боку, нові технології надають вплив на деякі аспекти діяльності усталених господарюючих суб'єктів, що, в основному, полягає в заміні аналогових механізмів роботи – будь то кошти комунікації або промислові верстати, на цифрові або мають в собі цифрові елементи, а також подальшої модернізації – наприклад, уже наявного ПЗ.

Зростання цифрової економіки обумовлюється зростанням ряду ринків, безпосередньо пов'язаних з цифровими і мобільними технологіями. Цифрова економіка ще, принаймні, 10-15 років буде сильно залежна від традиційної. На поточному етапі розвитку технологій і при поточному стані ринків цифрову економіку слід розглядати не як мета, але як засіб підвищення ефективності господарської діяльності. Сучасна цифрова економіка пропонує нові бізнес-моделі і підкреслює необхідність трансформації механізмів управління з урахуванням мінливих реалій. У деяких галузях впровадження цифрових технологій відбувається особливо швидко.

Феномен цифрової економіки підкреслює закономірності сучасного технологічного розвитку та управління цим розвитком. Спроби різних країн підтримувати інновації і економічне зростання поки не виявили єдиного успішного підходу. Інституційне середовище в сфері цифрових технологій залишається фрагментованою. У різних країнах часто діють протилежні принципи регулювання ІКТ. Найважливішим завданням залишається вироблення збалансованого підходу, здатного максимізувати позитивний ефект від цифрової економіки і мінімізувати ризики, пов'язані з поширенням новітніх технологій – безробіття, соціальну нерівність та ін.


Сподобалось? Поділіться з друзями!

22
131 shares, 22 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry

Newbie

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео