Третій закон Ньютона – це не лише фізика

Фізику вважають фундаментальною наукою не просто так, адже дія її законів та понять виходить далеко за рамки однієї царини науки...


5
19 shares, 5 points

Немає людини, яка б не чула про Ісаака Ньютона та його пригоду з яблуком чи про виведені ним закони механіки, відомі як закони Ньютона. Усі ми проходили цей матеріал ще в середній школі та чи розуміли ми глибину їхнього нефізичного значення?

Сьогодні ми спробуємо проінтерпретувати третій закон Ньютон, який гласить: “… для двох взаємодіючих тіл, сила, з якою перше тіло діє на друге = силі, з якою друге тіло діє на перше, а напрямки цих сил є протилежними”.  Що ж випливає з цього закону? 
 
По-перше, кожна сила має собі пару. Так, це така собі сестра-близнючка, яка є цілковитою протилежністю тобі, хоч має такий же вигляд і таку ж кількість років, як і ти. У повсякденному житті, про що ми поговоримо трошки пізніше, одна сила часто розглядається як позитивна, а інша, як цілковита протилежність, – негативна. 

По-друге, існує рівновага. Друга сила завжди зрівноважить першу.

Спробувавши проінтерпретувати ці висновки, можна вийти далеко за межі знайомої нам фізики… Так, цей фізичний за своєю природою закон працює й у соціумі, з чим ми стикаємося чуть не кожного дня.

Ставитися до інших так, як хочете, щоб ставилися до вас – це не просто мораль. Це прояв третього закону Ньютона. Ваше ставлення до інших – це перша сила, ставлення інших людей у соціумі до вас – друга сила. Вони протилежні за напрямом, проте однакові за значенням. Так каже фізика і ваш досвід, чи не так?

Як постелиш, так і виспишся – також не просто літературна приказка. Ваші зусилля на шляху досягнення мети – одна сила, результат як наслідок ваших старань – друга сила.

Коли нам одного разу справді повезло у чомусь, ми очікуємо, що наступного разу все пройде аж не настільки гладко, а радше навпаки. Інтуїція підказує нам, що наступного разу нам може рівно настільки ж не повезти. Це теж своєрідна інтерпретація третього закону Ньютона у повсякденному житті.

 А ви стикалися ще з якимись інтерпретаціями взаємозв’язку “хорошої” та  “поганої” рівних сил у повсякденному житті?


Сподобалось? Поділіться з друзями!

5
19 shares, 5 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
1
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry
Ivanov Oleksandr

Student

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео