Надто багато яблук… Ви так не вважаєте?

Багато подій у людській історії пов'язані саме з цим фруктом - яблуком, та чи співпадінння це?


2
9 shares, 2 points

Загалом, яблуко – доволі смачний та популярний фрукт в Україні. Чули ми про його чудодійні властивості на людський організм та про необхідність споживання мінімум трьох плодів цього дерева вдень. Одне – для здоров’я, друге – для розуму і третє – для краси. Проте, значення цього плоду для людства має глибокі історичні корені…

Яблуко – плід Дерева пізнання добра та зла, яке за біблійними переказами росло в Едемському саду. Саме його скуштувала Єва за порадою підступного змія та дала спробувати своєму чоловікові Адамові. Це було порушенням Божого закону й за це, наші пращури були вигнані з раю назавжди. Тут, яблуко виступає явно негативним символом, через яке все пішло не так, як мало б бути…

У грецькій міфології образ яблука також часто зустрічається. Саме Яблуко розбрату посприяло легендарній Троянській війні. На один з бенкетів богів на Олімпі потрапило яблуко з написом Найпрекраснішій. Три богині – Гера, Афіна та Афродіта одразу почали сперечатися кому ж воно належить? Їхній спір мав вирішити ніби звичайний пастух, а насправді син троянського царя, Паріс. Він віддав плід розбрату богині кохання Афродіті, яка пообіцяла йому в дружини вже заміжню Єлену, викрадення якої й запалило полум’я Троянської війни… Інша історія яблук у міфах греків – один з подвигів Геракла, який мав добути золоті яблука вічної молодості з саду Гесперид. Тут, яблуко – бажаний плід, який може подарувати тобі блаженні дари, зокрема вічну молодість… Дещо нагадує біблійську історію, чи не так?

З казок діти дізнаються історію Білосніжки, яка скуштувала отруєне мачухою яблуко й впала ніби мертва додолу. Лише поцілунок її судженого прекрасного принца зміг повернути її до життя від шматочка скуштованого плоду. Не варто їсти цього плоду, бо можна й не прокинутися, чи не такий висновок можна зробити?

Плід яблуні відіграв важливу роль й у фізиці. Так, подейкують, що власне завдяки падінню яблука на свою світлу голову, Ісаак Ньютон зумів відкрити фундаментальний закон земного тяжіння або закон гравітації. Правда це чи ні, але в цій історії знову фігурує яблуко. Співпадіння?

У сучасному світі ми стикаємося з яблуками та яблучними людьми (власниками гаджетів) кожен день – iPhone, iPad, iPod, iMac – вони всюди. Саме Apple здійснила прорив у світі технологій, випустивши свій унікальний персональний комп’ютер, а потім й решту найпопулярніших сучасних гаджетів. Свою назву компанія обрала, за легендою, за ідеєю Стіва Джобса, коли після довгої наради щодо назви, жодного кращого варіанту за раніш запропоноване ним Яблуко так і не виявилося. У логотипі компанії плід яблуні також фігурує, проте вже у надкушеному вигляді. Що ж це? Наслідок людської спокуси, цікавості чи непереборного бажання?

Як бачимо, протягом тисячолітньої історії людства, символ яблука не рідко фігурує на доволі важливих сторінках людської історії, виступаючи то символом спокуси та розбрату, то символом вічної молодості й неймовірного прогресу… Де й коли нам далі чекати чергового ЯБЛУКА, як гадаєте?


Сподобалось? Поділіться з друзями!

2
9 shares, 2 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
1
love
wow wow
1
wow
angry angry
0
angry
Haydevych Kristi

Newbie

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео