Хто ж залишиться живим у Грі престолів?

Що думають з цього приводу науковці.


7
10 shares, 7 points

     Поки численні прихильники популярного серіалу з нетерпінням чекають запланованого на квітень 2019 року восьмого (і, ймовірно, завершального) сезону, улюблений багатьма продукт сучасної кіноіндустрії став об’єктом уваги науковців. 

      У грудні 2018 року в журналі Injury Epidemiology було опубліковано статтю австралійських вчених, присвячену аналізу смертності та виживання героїв серіалу: “Death is certain, the time is not”: mortality and survival in Game of Thrones; Reidar P. Lystad & Benjamin T. Brown, Australian Institute of Health Innovation, Faculty of Medicine and Health Sciences, Macquarie University, Sydney).

       Зокрема, австралійські науковці поставили перед собою завдання з’ясувати причини та обставини смертей героїв серіалу, оцінити ймовірність і час виживання різних персонажів та виявити фактори, що їх визначають. Водночас автори чесно визнали, що їхнє дослідження мало ще й важливу побічну мету: отримати обґрунтовані підстави переглянути сім попередніх сезонів серіалу в очікуванні восьмого.

     Використовуючи сучасні статистичні методи та регресійний аналіз, автори одержали цікаві результати щодо закономірностей та перспектив виживання героїв серіалу. 

      Передовсім, з 330 персонажів, яких було взято до розгляду, 186 (56,4%) загинули до кінця досліджуваного періоду (сім сезонів серіалу). Абсолютна більшість смертей (всі, окрім двох) були насильницької природи – пов’язані з травмами, опіками, отруєнням, а також нападами (63%) або військовими діями (24,4%). Показник часу виживання персонажів змінювався у межах від 11 секунд до 57 годин і 15 хвилин, а медіанний час виживання становив 28 годин і 48 хвилин. Ймовірність загинути упродовж першої години появи на екрані становила 14%. 

       Що стосується чинників, які впливають на ймовірність виживання персонажів серіалу, то, за інших однакових умов, кращі шанси залишитися в живих мають особи жіночої статі та особи шляхетного походження. На особливу небезпеку наражаються ті з героїв, хто проявив себе найяскравіше – їхні шанси загинути у 6,5 разів вищі, ніж у тих, хто проявив себе помірно. Натомість відчутно менше, порівняно з іншими, ризикують персонажі, які змінювали відданість і лояльність у процесі розвитку подій.

     Базуючись на результатах згаданого дослідження, оглядач сайту sciencealert.com аналізує перспективи залишитися в живих основних героїв серіалу. Санса Старк та Арія Старк (жіноча стать, шляхетне походження) попри відданість Дому Старків відзначилися певною динамікою лояльності – тренування у Багатоликого Бога (Арія) та одруження з Джофрі Баратеоном (Санса) – і зберігають непогані шанси вижити. 

       Натомість шанси непохитних Дейнеріс Таргаріен та Серсеї Ланістер є відчутно нижчими. У цьому сенсі їхні перспективи навіть гірші, ніж у Тіріона Ланістера та Джона Сноу, які, з погляду австралійських вчених, також виявляли зміну лояльності (Тіріон відійшов від Дому Ланістерів, а Сноу покинув Нічну варту). Очевидно, що стосовно коливань лояльності тих чи інших персонажів будь-хто з глядачів може мати власну думку і зробити самостійні висновки щодо перспектив виживання улюблених героїв.

       Наприкінці свого дослідження, пам’ятаючи про одне з основних завдань будь-якої науки, австралійські науковці наводять перелік рекомендацій для запобігання масовим насильницьким смертям у світі “Гри престолів”. З їхнього погляду, “стабільні демократичні уряди, стійкі інституції, які забезпечують пропозицію громадських благ та впровадження політики запобігання насильству” можуть відчутно знизити рівень насильницької смертності у серіалі.

     Водночас автори статті залишаються реалістами: “Будь-які з поданих рекомендацій можуть бути реалізовані у Грі престолів одним розчерком пера. Проте, оскільки це може негативно вплинути на популярність видовища, видається малоймовірним, що такі зміни відбудуться до виходу на екрани останньої серії завершального сезону серіалу”.


Сподобалось? Поділіться з друзями!

7
10 shares, 7 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
1
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry
Master of inspiration

Prof

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео