Що таке гроші?

Чому ми так переймаємося папірцями з цифрами або цифрами на екрані?


2
14 shares, 2 points

Гроші – це не просто папірець номіналом 50, 100, 200 чи 500 і не цифри балансу картки у Приват24. З точки зору класичної економіки, гроші – це функції, які вони виконують.

1. Гроші – це міра вартості. 

Саме завдяки грошам ми визначаємо вартість та ціну певних товарів. Ми знаємо, що літр бензину коштує 35 грн, а не дві буханки хліба чи пачка масла. Погодьтеся, в сучасних умовах вимірювати вартість товару не в цифрах, а в інших товарах призвело б просто до колапсу й замороження З

2. Гроші – це засіб обігу.

Обравши певний товар, ми можемо його придбати саме завдяки грошам у будь-якій їхній формі (паперові/електронні). Нам не потрібно думати на що конкретний продавець погодився б обміняти потрібні нам навушники – на дорогий годинник чи стильний записник? – Достатньо просто заплатити певну суму, яка, як ми вже бачили, також визначається завдяки грошам.

3. Гроші – це засіб нагромадження.

Всі хочуть бути багатими. Накопичити та зберегти вартість нашого багатства нам знову допоможуть гроші. Багатство може бути як у формі золотих злитків, так і картин Пікассо, проте у будь-який момент ми можемо їх оцінити у певному грошовому вираженні.


Сподобалось? Поділіться з друзями!

2
14 shares, 2 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry
Ivanov Oleksandr

Student

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео