Нова українська мобільна бібліотека аудіокниг. Останні розробки

Українські розробники запустили мобільний додаток. Там можна придбати та слухати аудіоверсії книг від українських видавництв. Також згадуємо останні розробки.


2
2 points

«Абук»

Українцями розроблений мобільний додаток, що працює на операційних системах Android і iOS та має власний плеєр для відтворювання файлів, які захищені від піратства. Про це повідомляє директор «Абук» Марія Помазан.

Зараз в додатку невелика кількість книг, в основному художні твори сучасних письменників. Найближчим часом буде поповнення перекладами бізнес-літератури, дитячими книгами, лекціями та журналами. Оплата проходить через Google Play або App Store без додаткових реквізитів — таким чином «Абук» гарантує безпеку платежів.

Ціни на аудіокниги у додатку від 55 до 135 гривень, окремі ж книги будуть безкоштовними або в окремому випадку з магазином Google Play, що не дозволяють виставляти безкоштовні товари, будуть коштувати 5.5 грн. Насамперед, у бібліотеці будуть книги українською мовою за деяких виключень (зараз у продажу є книга Сергія Лойко «Рейс», яку автор озвучив мовою оригіналу — російською).

У «Абук» також є своє видавництво, яке записує аудіокниги на партнерських студіях — їх озвучують самі автори, професійні диктори або актори театру та кіно.

«Нас непокоїла майже повна відсутність якісного українського аудіоконтенту, який можна було б легально придбати та слухати. Особливо це стосується сучасної літератури. Тому ми вирішили створити єдину платформу, де можна придбати аудіоверсії книг усіх вітчизняних видавництв», — розповів співзасновник та інвестор «Абук» Юрій Триндюк.

Стартові інвестиції в розробку продукту становили $0.5 млн. Як повідомила Помазан, проект працює як стартап, аудиторія якого — сучасні українці, у тому числі й емігранти.

«Ми плануємо постійно розширювати свій контент — від художньої літератури, яка допомагає найкращим чином сприймати культурний контекст, розбиратися в людях та розвивати soft skills, до бізнес-книг та принципіально нових аудіопродуктів, про яких поки що тримаємо інтригу», — заявила вона.

У додатку вже можна прослухати книги Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Василя Шкляра, Любка Дереша, Сергія Лойко, Люко Дашвар та інших популярних письменників. Крім того, проект випустив аудіоверсію хрестоматії для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури, впорядкованої Олександром Авраменко.


Google Play Store

У січні цього року компанія Google анонсувала запуск нового розділу у Play маркеті з аудіокнигами, доступними 9-ма мовами у 45-ти країнах світу. Завдяки цьому сервісу можна ділитись аудіокнигами з членами родини через сімейну бібліотеку без додаткової оплати, навіть якщо вони використовують інший пристрій.

Якщо ви користуєтеся помічником Google, улюблені книги можна прослуховувати, якщо сказати помічнику: «Ok Google, read my book». У помічника можна дізнатися, хто є автором книги, або попросити припинити читання через 30 хвилин, встановлення таймеру для читання перед сном. Розробники також повідомлять про майбутню підтримку нової функціональності й на платформі Android Auto.

Книги можна купляти і окремо від підписки, що є великою перевагою. Ще одна відмінна риса аудіокниг, що можливе прослуховування попереднього уривку твору.


«Слухай. Бібліотека аудіокниг українською мовою»

У грудні 2018 року в Києві презентували проект «Слухай. Бібліотека аудіокниг українською мовою». Команда розробників створила онлайн-бібліотеку класичної української прози та поезії, що входять до шкільної програми, а також твори відомих сучасних письменників з їх начитуванням. Реалізовано в озвученні понад 100 книг та творів.

В озвученні приймали участь радіо ведучі, актори театру та кіно, зірки української музичної сцени, волонтери та студенти, які проходили кастинг. Серед них: Валерій Харчишин, Даша Астаф'єва, Богдан Бенюк, Даша Коломієць, Назар Задніпровський, Павло Зібров, Тімур Мірошниченко, Євген Янович, Олександр Ярмак, Євген Галич, Женя Бардаченко (Jay DILEMMA) та інші відомі українці.

«Аудіокниг українською мовою вкрай обмаль, а в умовах сучасного розвитку технологій знання та культуру необхідно доносити в максимально простих та зручних формах. Аудіокнига — одна з таких форм», — коментують ініціатори проекту.

Серед опублікованих творів — класика української прози Ольги Кобилянської, Квітки-Основ'яненка, Івана Франка, Панаса Мирного, Валер'яна Підмогильного та десятки інших авторів. Понад 50 віршованих творів Максима Рильського, Олени Теліги, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Миколи Хвильового та інших письменників. Сучасна література від Деркачової Ольги, Ліра Євгена, Сняданко Наталії та Христини Козловської.

Проект реалізовано спільно з Департаментом освіти КМДА і використовується як інстумент сучасної школи. 


Сподобалось? Поділіться з друзями!

2
2 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry
Юлія Артюшенко

Master

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео