«Darkest hour», або ж «Темні часи»: кілька причин, чому подивитися

Перша рецензія на історичний фільм на Post it: чому варто звернути увагу на костюми, головного актора та саму особу Черчіля


2
2 shares, 2 points

«Darkest hour», або ж «Темні часи» в українському перекладі… Здавалось би, що це максимально точний переклад, але все ж таки англійський варіант, тобто, «Темна година», мені подобається більше. 

Байопіки підготували глядача, що це має бути двохгодинний трейлер життя цікавої людини: жодна з подій не буде висвітлена ретельно, проте загальний калейдоскоп цікавих кадрів гарантований. От тільки виявляється, що «Темна година» – це не байопік, а історія про один місяць в історії світу, який значно змінив розвиток людства. Так вийшло, що головним героєм цих подій і рушієм змін став Вінстон Черчилль. 

  • Ентоні Маккартен, сценарист картини, прийняв вдале рішення – висвітлити тільки короткий відрізок з життя прем’єр-міністра Великої Британії, оскільки для якісного життєпису цього діяча потрібно знімати серіал.
  • Бруно Дельбоннель, оператор, зробив кожну з 114 хвилин картини візуально привабливими. Його образи, передача настрою за допомогою світла та кадру, де герой Гері Олдмана показує знак миру, надовго залишились в моїй пам’яті, – а я пишу цю рецензію через рік після перегляду фільму.
  • Окремо потрібно відзначити роботу над гримом та костюмами. Над перевтіленням Гері Олдмана працював Казухіро Цуджи, один з найкращих майстрів в індустрії. Заради цього проекту він відійшов від заняття мистецтвом, а про допомогу його просив сам Гері (головний актор), який довгий час боявся братись за цю роль, оскільки не був впевнений, що зможе бути схожим на Черчилля.
  • Історичний художній кінематограф вимагає дотримання максимальної схожості з реальними подіями, і тут дуже важливим стає особа актора, який грає головного героя. Гері Олдман, який вже давно і не один раз довів всьому світу цінність кожної хвилини,  проведеної їм перед камерою, цією роллю забрав «Оскар», – який до того йому не підкорявся. Що, як не це свідчить провдале втілення образу Вінстона Черчилля?

Автор: Олександр Бабенко, Наукове товариство студентів-істориків УКУ "Sub Rosa"


Сподобалось? Поділіться з друзями!

2
2 shares, 2 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry

Prof

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео