Статистика: за рік 60% українців не читали жодної книги

Соціологи з'ясували, що за рік жодної книги не прочитали 60% дорослих українців.


4
4 points

Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології. Враховувалися не лише паперові, а й електронні видання. З опитаних 23% відвідали бібліотеку або книгарню мінімум 1 раз упродовж останнього року. 13% опитуваних читали книжки, але не відвідували бібліотеку або книгарню.

У звіті дослідження, опублікованому на Україна Молода, описано, що частіше бібліотеки відвідують саме молоді люди, хто проживає у великих містах та мають вищий рівень освіти.

Photo by Sylvia Yang
Культурні події відвідують близько 50% дорослих українців, найбільше серед них люди від 18 до 29 років: 26% респондентів — концерти, 13% — театр. Перепонами вони вважають брак грошей та часу.

Компанія GfK Group, що займається дослідженнями та опитуваннями, опублікувала інформацію, що з усього світу найбільше читають у Китаї. В онлайн-опитуванні взяли участь 22 тисячі читачів віком від 15 років із 17 країн: з Аргентини, Китаю, Канади, США, Великобританії, Австралії, Росії, Німеччини, Італії, Франції, Бельгії, Бразилії, Іспанії, Нідерландів, Мексики, Південної Кореї і Японії.

Опитування показує, що кожного дня читають 30% опитаних, раз на тиждень — 29%, раз на місяць — 17%, рідше — 18%. Також 6% респондентів вказали, що не читають взагалі.

За попередніми даними в Україні, дослідники на проміжку з жовтня по листопад 2017 року опитали 1 тисячу 802 респондентів віком від 18 років. За результатами 43% опитаних за останній рік прочитали мінімум одну книгу, але 51% українців не прочитали жодної. 

Також 6% опитуваних не змогли точно відповісти, чи прочитали за рік одне видання. У тих, хто постійно читає, середній показник прочитаних книжок за рік: 7 книг (жінки — 7.5, чоловіки — 6.9).


Сподобалось? Поділіться з друзями!

4
4 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry
Юлія Артюшенко

Master

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео