Борис Акунін: фантаст, що написав “Історію російської держави”

Чому праця російського письменника-опозиціонера стала одним з найякісніших досліджень історії Росії


4
4 points

Борис Акунін – російський письменник, публицист, перекладач, літературний критик грузинського походження, відомий також як автор детективів. Він любить критикувати російську владу, виступав проти окупації Криму тощо. Серед джерел, що розповідають нам про цю людину, немає жодного, де могло би стверджувати, що Акунін є істориком, єдине, що можна помітити, то це те, що в англійській Вікіпедії він відомий “as writer of Historical fiction.” Набігає думка, чи саме такий жанр має серія книг “История российского государства”

Якщо говорити про жанр, то очевидно, що це зовсім не академічно-нудна історія. Власне, мету проекту Борис Акунін формулює так: «Моє завдання – викликати інтерес до історії, не навчити історії, навіть не розповісти її, а просто викликати до неї інтерес». Всі висновки та оцінки він дає сам. Досить в розлогому, але зовсім не в науковому форматі автор висвітлює історію Росії як держави. 

Ідея серії книг виникла у автора з досить передбачуваною метою – розповісти про правдиву історію та спростувати її. Як каже письменник: зробити переказ історії об'єктивним і вільним від будь-якої ідеологічної системи при збереженні достовірності фактів.” Для цього, за його словами, він уважно порівнював історичні дані різних джерел. З маси відомостей, імен, чисел, дат і суджень він намагався вибрати все найбільш правдоподібне. 

Малозначна і недостовірна інформація відтиналася. Найголовніше питання книг – “Як було насправді?“ 

Звісно, не все в цій книзі ідеальне, особливо, що стосується україно-російського минулого… Борис Акунін, попри спільну довгостолітню історію українців росіян та білорусів, не приділяє велику увагу тому факту, що Росія не прямий нащадок Русі: “Росія стала (або почала формуватися) російською в VII столітті”. Та незважаючи це, Акунін дуже детально описує кожний період, що вплинув на історію, та розвінчує численні міфи. Наприклад, він на свій страх і ризик стверджує, що Росія формувалася не лише під впливом Європи, а й Золотої Орди.  

Борис Акунін прагнув дати читачеві усвідомити, що історія Росії далеко не повністю вивчена та потребує серйозного дослідження. Судити вам; але для мене праця Акуніна – один з найкращих варіантів написання історії. 

Автор: Катерина Бобровська, Наукове товариство студентів-істориків УКУ "Sub Rosa"


Сподобалось? Поділіться з друзями!

4
4 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry

Prof

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео