Останні новини: мова

Розповідаємо про останні дослідження того, як ми говоримо


2
2 points
Штучний інтелект вчиться не бути надто «буквальним»

Системи штучного інтелекту як правило, добре реагують на прямі заяви. Наприклад, «Siri, розкажи мені про погоду» або «Alexa, ввімкни Despacito». Але машини все ще не можуть говорити як люди. Особливо коли мова йде про розмовні нюанси, такі як тон та ідіоми.

На нещодавній конференції AAAI з штучного інтелекту одна з груп показала систему, яка визначає що людина має на увазі, коли говорить. Вони використали відео на YouTubeПрограма аналізувала жести, тон голосу, вимову та міміку, щоб зрозуміти контекст розмови. 

Здатність комп’ютерів розпізнавати і тлумачити мову стає все більш важливою. Зараз вони розпізнають щастя і смуток з точністю 87,3% і 83,4% відповідно, але нейтральні емоції лише на 69,7%.

Що робить гумор смішним, на думку науки

Маємо гарні новини для коміків-початківців – науковці вивчили алгоритм написання смішних жартів.

Щоб ідентифікувати секретні компоненти сатири, дослідники порівнювали смішні заголовки з майже ідентичними, але несмішними. Дослідження, проведене 31 січня на конференції AAAI з штучного інтелекту, виявило алгоритм зміни слів у серйозних заявах, що робить їх сатиричними. Техніка може допомогти штучному інтелекту писати власні жарти та відрізняти сатиру від фейків.

Отримати набори з сатиричних та серйозних заголовків допомогла гра Unfun.me, де гравці мінімально редагують жартівливі заголовки з сатиричного видання TheOnion, щоб зробити їх серйозними. Це важливий прорив у створенні новітнього штучного інтелекту. 

На жаль, навіть правильно підібрані слова не завжди в змозі перетворитися на вдалий жарт. Адже навіть деяким людям це не під силу.

Хороші новини! «Вікно» для вивчення мови збільшили

Вивчення мови тепер не буде заняттям виключно для дітей. Нові дослідження доводять, що воно таким насправді ніколи й не було.

Найважливішим періодом для вивчення правил і структури мови є вік від 17 до 18 років, вважає психолог Джошуа Хартшорн з MIT і його колеги.

За попередніми дослідженнями найкраще вивчати граматику в ранньому дитинстві, до 5 років. 

Але нові показали, що діти які почали вивчати англійську мову в англомовній країні у віці від 10 до 12 років, зрештою освоїли її. Такі ж результати показали люди, які одночасно вивчали англійську та іншу мову від народження. 

Раніше дослідження охоплювали меншу аудиторію. Проте тепер за допомогою соцмереж це змінилося.

Вікторина у Facebook та інших соціальних медіа дозволила дослідникам проаналізувати відповіді 669 498 англомовних людей (у кого англійська рідна або друга мова). Статистичні розрахунки зосереджувалися на оцінці того, в якому віці люди з різним досвідом, які володіють англійською, досягли піку знань з граматики.

Дослідження показало, що вивчення англійської мови продовжувалися приблизно до 30 років, хоча більшість навчання відбувалося протягом перших 10-20 років життя.


Сподобалось? Поділіться з друзями!

2
2 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry
Post It

Prof

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео