«Епоха вікінгів»: як здобути великої слави?

Куди плавали, чим билися та чим жили ці дивні північні воїни - коротко і доступно!


1
1 share, 1 point

Багато людей неодноразово чули про вікінгів – великих та сильних воїнів, одна згадка про яких вселяла страх. Вікінги нам можуть бути відомими під таким назвами, як варяги, нормани, дани. Багато народів давали їм свою назву, та більшість з них позначають їх походження, але саме слово вікінг означає пірат, і є похідним від дієслова vikja – «повертати, відхилятись». Певною мірою це позначає вікінгів як людей, відхилених від норми, яка була в той час. Чи була ця різниця ключем до успіху? Чи інші чинники вплинули на такий успіх?

Отож, епоха вікінгів розпочалась десь у VIII столітті та тривала до XI століття. Однією з причин виходу норманів у світ – це перенаселення, адже вони жили за рахунок скотарства, землеробства і рибальства. Перші два заняття пов’язані із землею, яка була важливою складовою їхнього життя, і саме від нестачі земель вони вирушили у пошуки нових прибутків. Вікінги були хорошими суднобудівниками, та й розміщення поселень вікінгів сприяло розвитку суднобудування, адже завжди був вихід до моря, чим вони охоче користувались. Перший великий похід вікінгів відбувся до Англії – він був лише з грабіжницькою метою, як і багато наступних.

Напади відбувались на землях з яких був легкий доступ до води, для швидкого відступу.

Вікінги грабували все, що траплялось на їх шляху, в тому числі церкви і монастирі. Адже для них це була чужа віра, яка не несла нічого правдивого. Нормани швидко дізналися, що святі місця у європейців не були захищені і могли стати легкою здобиччю. З часом вікінги починають колонізацію земель – першими під приціл потрапляють землі сусідів, Шотландія та Ірландія. Пізніше система колоній була утворена в Англії та Франції: королі тих країн вирішили, що легше буде просто віддати частину земель, аніж воювати за них. Завдяки тому, що вікінги завжди шукали нових земель, вони відкрили для себе Гренландію, а також першими відкрили Вінланд(Америка), та протримались там біля ста років. На жаль, вікінги не задокументували цього, тому туди більше не повертались і забули про цю землю.

Вікінги були геніальними мореплавцями чи безстрашними воїнами, або вміло поєднували і те, і інше. Кораблі у вікінгів, були різними, все залежало від їх призначення, та однозначно всі вони були майстерно зроблені. Найвідомішими є кораблі-дракони – драккари. Один їх вигляд міг вселяти страх, та й такий корабель витримував довге плавання та шторм.

Хоча перші кораблі вікінгів не були великим, та їх побудова мала більш виграшні позиції, ніж кораблі тогочасної Європи (передусім – витривалість).

Нарешті, кожен, хто вирушав у плавання, повинен був добре розуміти куди вони пливуть, тому в них були свої компаси, на які вони орієнтувались. Билися вікінги також вправно: першою відомою зброєю був спис, вміння користуватись яким було дуже важливим. Пізніше в користання ввійшли меч і сокира, щити у них були круглі і невеликі. Вікінги використовували різні тактики бою, та переважно це було піше військо, і важливим була не кількість воїнів, а якість бою. Кожен вікінг повинен був вміти володіти зброєю, адже завжди була загроза, що потрібно буде захищатись. В бій вони йшли відважно, адже за їхнім віруванням воїни після смерті попадали до вальгали, в кращий світ богів.

Отже, вікінги – були великим воїнами завдяки своєму норовливому духу, та вмінням до бою та мирного життя, які вони вдало розвивали.

Авторка: Вікторія Луцик, Наукове товариство студентів-істориків УКУ “Sub Rosa”


Сподобалось? Поділіться з друзями!

1
1 share, 1 point

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry

Prof

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео