Як наше сприйняття допомагає нас обманювати?

Now you see me: когнітивна легкість у всій своїй красі


2
2 points

Ви ніколи не задумувалися чому все стає простішим зараз? Кожна нова модель гаджетів – зручніша та легша у використанні. Сфера послуг різко покращується – електронні черги, можливість замовлення у мережі товарів з будь-якої точки світу, швидка доставка. При перегляді інтернет-сайтів тобі особисто підбирають цікаві для тебе відео, музику, книги. Таке враження іноді, що життя нам намагаються спростити, але чому й для чого?

Справа в тому, коли нам щось легко чи зручно – ми стаємо вразливішими до різних обманів та шахрайств. Цей стан легкості та зручності в психології називають когнітивною легкістю. У цьому стані – ми в класному настрої, довіряємо більшості всього, що бачимо й чуємо. Ми не напружуємось й не задумуємося серйозно над прийняттям рішень – ми приймаємо їх інтуїтивно.

Переваги когнітивної легкості або легкості сприйняття відомі маркетологами, які часто стараються нас подовше утримати у цьому стані. Нас стараються відгородити від того, щоб ми не напрягалися. Як саме?

Нам часто показують ті ж речі (картинки/слогани/відео), щоб ми звикли до них і вони стали нам знайомими. Знайоме = легке, навіть якщо це знайоме доволі ілюзорне.

Повідомлення навколо – дуже читабельні, часто римовані, легкі до прочитання і запам’ятовування не просто так. Усе це мінімізує когнітивне напруження, якого за всяку ціну не хочуть допустити маркетологи, й наближає нас до “стану легкості”.

Назви навколо – легко вимовляти, адже це сприяє нашому кращому ставленню до них. Акції на американському фондовому ринку з абревіатур, які легко запам’ятовуються, мають найкращі показники.

Активна пропаганда збалансованого режиму дня, достатньої кількості відпочинку, відвідування спортзалів, подорожей – також не просто так. Усе це створює нам класний настрій, який розслабляє наше сприйняття, переводячи нас у стан когнітивної легкості, у якому нам легко продати, у якому нас легко надурити.

Relax, but be aware! Awareness is the best defense!

За матеріалами Д. Канемана «Мислення швидке й повільне»


Сподобалось? Поділіться з друзями!

2
2 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry
Post It

Prof

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео