Останні новини: незвичні хмари

Хмари, що світяться.


2
1 share, 2 points
Цього літа вчені повідомили про дивовижну кількість нічних сяючих хмар у Північній півкулі. Вони світилися високо в небі навіть після заходу сонця. Раніше, такі хмари утворювалися біля полюсів, а не південніше Оклахоми та Нью-Мексико, як зараз.

Ці хмари сяють блакитним або білим кольором, коли ловлять сонячні промені, навіть після заходу сонця. "Вони прекрасні", –  зауважує Джеймс Рассел. Він вивчає атмосферу в Університеті Хемптона у Вірджинії. "Важко відвести від них погляд", – каже він.

Яскраві хмари утворюються при температурі −130 ° за Цельсієм (-200 ° за Фаренгейтом), коли водяна пара конденсується і замерзає навколо частинок пилу. Це робить кристалики льоду розміром з нанометром. Частота цього явища у червні, вказує на те, наскільки вологою була мезосфера. "Це рекорд", – каже Лін Харві, науковець з Університету Колорадо.

Одне з можливих пояснень – більш вологе повітря, ніж зазвичай. Можливо, це також повязано з приростом метану у верхніх шарах атмосфери. Він може вступати в хімічні реакції, які утворюють водяну пару.

12 червня НАСА опублікувала супутникове зображення хмар, що охоплюють Арктику. Воно показало легко помітні білі області, де сонячне світло найефективніше відбивалося від хмар.

Рассел та Харві були частиною команди, яка спостерігала за цими хмарами 13 років. Вони намагаються дізнатися більше про те, як хмари формуються та чи можуть вони виявити атмосферні зміни через глобальне потепління.

Вчені планують використовувати комп'ютери для моделювання умов, в яких утворюються хмари. Вони сподіваються пояснити, що є тенденцією до того, що ці хмари все частіше утворюються поза полярним небом.

Джерело: https://www.sciencenewsforstudents.org/article/night-glowing-clouds-crept-south-summer


Сподобалось? Поділіться з друзями!

2
1 share, 2 points

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry
Post It

Prof

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео