Останні новини: Чумацький Шлях

Зірки цефеїди допомагають вченим простежити за викривленою структурою галактики


0

Чумацький шлях має форму чипси

Чумацький Шлях зазвичай зображують плоским, але останні дослідження показали, що наша галактика вигнута. Дорота Сковронь — астроном в Астрономічній обсерваторії Варшавського університету в Польщі. Уявіть собі, що ви відлетіли далеко-далеко на космічному кораблі і дивитеся на галактику зі сторони. “Ви могли б побачити, що вона неправильної форми”, – каже Сковронь.

Щоб виміряти галактику, вченим доводиться підраховувати, наскільки далеко від Землі знаходяться зірки. Зазвичай це дуже приблизні дані. Цього разу вчені склали карту зірок під назвою цефеїди. На відміну від більшості, цефеїди час від часу змінюють яскравість. Вчені можуть використовувати її для визначення точної відстані до кожної зірки.

Сковронь та її колеги зробили нові спостереження за цефеїдами в рамках експерименту оптичного гравітаційного лінзування або OGLE (Optical Gravitational Lensing Experiment). Команда поєднала нові вимірювання з раніше вивченими цефеїдами. Вони зобразити на карті 2431 зірку та представили її 2 серпня.

Команда також використовувала зміни яскравості цефеїдів, щоб оцінити вік зірок. Молодші цефеїди розташовані рівномірніше у Чумацькому Шляху. Старші зірки більш розсіяні. Це результат того, як вони рухаються у міру обертання галактики. Принаймні, згідно з комп'ютерним моделюванням. Вченим вдалося приблизно відтворити фактичний розподіл зірок. Вони зробили це, передбачаючи де утворяться нові зірки у галактиці. Це допомогло їм зрозуміти, як виникали поточні криві Чумацького Шляху.


Сподобалось? Поділіться з друзями!

0

Яка ваша реакція?

lol lol
0
lol
love love
0
love
wow wow
0
wow
angry angry
0
angry
Post It

Prof

0 Comments

Виберіть Формат
Історія
Форматований текст з посиланнями та візуалізацією
Голосування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Список
The Classic Internet Listicles
Відео
Youtube, Vimeo або Vine відео